Skip to content Skip to footer
senior-4723737_1280 (1)

Od 1 stycznia 2020 każda apteka w Polsce zobowiązana jest do obsługi systemu E-Recepty.

E‑Recepta, to elektroniczna wersja tradycyjnej recepty jaką otrzymujemy w trakcie wizyty u lekarza.

E-receptę można zrealizować w każdej aptece w Polsce, wystarczy podać farmaceucie PIN do recepty, który otrzymamy od lekarza, oraz swój PESEL.

Jeśli dany lek wypisany przez lekarza w większej ilości, np. 10 opakowań, kupujesz „na raty” to zakupy muszą odbywać się w jednej i tej samej aptece.

Co do zasady E-recepta jest ważna 30 dni, ale są i takie, które ważne są 7 dni – antybiotyki, 120 – preparaty imunologiczne lub 365 dni – taką E-receptę otrzymają m.in. pacjenci chorzy
przewlekle, którzy na stałe przyjmują określone leki. Żeby była ona ważna rok, lekarz musi to zaznaczyć. Jeśli lekarz nie wpisał daty realizacji („data realizacji od …”), to czas na wykupienie e-recepty rozpoczyna się w momencie jej wystawienia.

Szanujemy Twój czas

Poznaj nas

E-recepta24.pl jest jednym z podmiotów współuczestniczących i współtworzących portal pomocowy dla rodzin i opiekunów seniorów. Zadaniem przedsięwzięcia jest organizacja pomocy celowej, której efektem ma być poprawa jakości życia seniorów.

Usługa, którą oddajemy do Państwa dyspozycji jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku na szybki i bezpieczny sposób realizacji e-recept. W szczególności tych, które nie mogą być zrealizowane przez ich adresatów z powodów zaangażowania wiekowego, nagłego zachorowania, czy z najbardziej drastycznych powodów jak brak środków na jej realizację.

Zamawiając usługę na e-recepty24h.pl w sposób celowy i planowy przyczyniasz się do poprawy jakości życia swojego seniora.

UWAGA: W okresie wzmożonej aktywności wirusów, osoby przewlekle chore nie muszą osobiście odwiedzać lekarza, aby kontynuować leczenie. Mogą otrzymać e-receptę SMS-em lub e-mailem – zalecenie Ministerstwa Zdrowia i NFZ.