Skip to content Skip to footer

Leki refundowane i bezpłatne leki 75+

Z każdym rokiem koszty życia w Polsce są coraz wyższe. Nie pozostaje to bez wpływu na usługi związane z ratowaniem naszego zdrowia. Starzejąc się, powinniśmy przykładać większą uwagę do badań i kontroli lekarskich.

Im więcej mamy lat, tym bardziej jesteśmy narażeni na wszelkie schorzenia.
Szczególnie trudną sytuację mają seniorzy, dlatego tak ważną rzeczą jest budowanie świadomości o przysługujących im profitach.

Jesień życia często wiąże się koniecznością brania leków, nie wszyscy wiedzą, że wiele z nich jest częściowo refundowanych lub (dla osób powyżej 75. roku życia) całkowicie bezpłatnych.

Lista leków refundowanych została zaktualizowana 1 maja 2022 – dodano 120 nowych produktów i wskazań, jednakże 80 produktów znajdujących się w poprzednim obwieszczeniu, zostało z niego usuniętych. Dodatkowo 319 preparatów uległo obniżce cenowej, a dla 306 środków cena wzrośnie (od 0,01 zł do 2164,55 zł).

Pełne obwieszczenie wraz z listą leków można przeczytać tutaj

Program Bezpłatne leki 75+

Jest to rządowy projekt zapewniający seniorom powyżej 75. Roku życia bezpłatny dostęp do wybranych leków za okazaniem recepty. Z programu skorzystało już prawie 2,5 miliona seniorów.

Szczegółowe informacje wraz z listą bezpłatnych leków są dostępne na oficjalnej stronie programu https://75plus.mz.gov.pl/.

Jeśli potrzebujesz pomocy w realizacji swojej recepty, skorzystaj z usług e-recepta24h.pl. Szybko i sprawnie dowieziemy do Ciebie Twoje leki.