Skip to content Skip to footer

Zalety e-recept

Od stycznia 2020 do powszechnego użytku weszła e-recepta. Od tego momentu stare druki recept straciły ważność. To przełom w procesie elektronizacji polskiej służby zdrowia, który odegrał kluczową rolę podczas pandemii Covid-19.

Recepty elektroniczne to jeden z najlepszych pomysłów, ułatwiających funkcjonowanie społeczne w zakresie lecznictwa.

Jakie są ich zalety?

 1. Czytelność
  Problem z odczytaniem nazwy leków, sposobu i pór ich dawkowania to przeszłość. To niweluje ewentualne ryzyko wydania niepoprawnych medykamentów. W momencie wejścia e-recept nawet papierowe noty informacyjne są wypełniane komputerowo, co powoduje, że recepta staje się czytelna nie tylko dla farmaceuty, ale i pacjenta.

 2. Bierzesz leki długoterminowo?
  Już nie musisz zapisywać się do lekarza w celu uzyskania nowej recepty. Ta może zostać wydana automatycznie, co pomoże zaoszczędzić czas, pieniądze i zmniejszyć kolejki do specjalistów.

 3. Sam decydujesz kiedy i gdzie zrealizować wybrane punkty recepty.
  E-recepty nie trzeba realizować ani w jednej wybranej aptece, ani przy pierwszym zakupie. Możesz zdecydować, czy chcesz wykupić wszystkie leki na raz, czy rozdzielić je sobie na wybrane placówki, które mogą oferować większe zróżnicowanie cenowe.

 4. Zgubiłeś papierową receptę?
  To jeden z największych plusów recept elektronicznych. Jest ona przypisana do Twojego konta w ogólnopolskim systemie. Bez względu na to, gdzie będziesz, nie musisz się martwić. Wystarczy kod wysyłany smsem lub mailem. Stały dostęp masz również w Internetowym Koncie Pacjenta.

 5. Nie jesteś w stanie sam odebrać recepty?
  Żaden problem! Wystarczy Twój numer pesel oraz kod recepty, a może ona zostać dla Ciebie zrealizowana przez dowolną, zaufaną osobę.

Z myślą o ostatnim punkcie, a przede wszystkim wygodzie naszych seniorów stworzyliśmy portal e-recepta24h.pl.

Nasi kurierzy zrealizują dla Ciebie receptę i przywiozą potrzebne leki tam, gdzie będziesz tego potrzebować.